Színterápia IV.

Fehér

 

Talán furcsa, de mégis a fehér a legérdekesebb színünk, hiszen az összes színt magába foglalja. Egy prizma segítségével megcsodálhatjuk, amint a fehér fényt a szivárvány összes csodálatos színére bontja. Az őszi időszakhoz – s így a fehér színhez – kapcsolódik a fém elem, amely szervezetünkben a légző rendszert, a tüdő-vastagbél kapcsolatot, és ezen felül még a kötőszöveteket is szimbolizálja.

Minden kornak, és alkalomnak megvan a maga színe. A kisbaba, amikor megszületik, először a fehér színnel találkozik (pelenka, ingecske stb.), ami az ártatlanságot, a tisztaságot, egyben az ünnepélyességet szimbolizálja.

Öltözékünkben a színek megválasztásával valamit közölni akarunk a világgal, a körülöttünk lévőkkel. Konkrétan a fehér az elfogadást, a megbékélést, a felkészültséget szimbolizálja, illetve egyes alkalmakkor az ünnepélyességet, s ha nem nyáron viseljük, akkor talán a feltűnési vágyat is. Aki gyakran visel fehér ruhát, annak fontos a tisztaság, az ápoltság, sok időt szán magára, el van foglalva magával és másoktól is ezt kívánja, vagyis hogy törődjenek vele. Egy fehér ruhás ember ritkán kezd el kiabálni, sőt másokat is lecsendesít, méltóságot, békességet sugároz.

Életünket furcsa módon keretezi a mindent magába foglaló fehér szín, hiszen nemcsak a születés, hanem – bármilyen furcsa – a halál színe is. Gondoljunk csak a halotti lepelre, vagy a búcsúzó család fehér virágokból készült koszorújára. Komoly diagnosztikai szempont, hogy valaki mely színeket kedveli, s melyeket nem. Ha valaki a fehér színtől viszolyog, annak biztosan problémái vannak a változások, az elmúlás és a halál elfogadásával.

 

A mi kultúránkban a gyász színe a fekete, ami elősegíti a befelé fordulást, a csendes elmélkedést, a veszteség megélését. A fiatalok között is időről időre visszatér a fekete divatja, amit az útkeresés, talán a belső út iránti vágy mozgathat. Az idősek gyakran soha le nem veszik a gyász színét, életük végéig feketében járnak. Talán a mi kultúránk áll a legrosszabbul a halál gondolatához, mert tabuként nem beszélünk róla, félünk tudomásul venni, hogy a születés magában hordozza az elmúlást. Természettől elszakadt életmódunk folytán nem érezzük, hogy részei vagyunk az örök körforgásnak, hogy születésünk előtt és halálunk után is kell lennie valaminek, pedig ez a bizonyosság feloldaná minden félelmünket.

A külsőségeken túl testünk „belső tisztasága” elsősorban emésztőrendszerünk tisztaságával mérhető. Szervezetünk szennyezettsége, méregterheltsége gyakran allergiák formájában mutatkozik meg. Az allergia pontos típusánál sokkal fontosabb okainak felderítése, hiszen a pszichés háttér rendezése nélkül semmit sem érhetünk el a fizikai szintű kezelésekkel. A fehér szín nemcsak tiszta, hanem tisztító hatású is, tehát főként az allergiás időszakban részesítsük előnybe a fehér ruházatot.

A gyógyításban a fehér fénynek univerzális hatása van, bármikor, bárhol használható a gyulladások csökkentésétől egészen szerveink működésének serkentéséig. Mindez könnyen belátható, ha tudjuk, hogy az összes szín közül a fehérnek van a legmagasabb rezgésszáma (a legalacsonyabb a fekete), s az összes betegség – súlyosságától függően – mind alacsonyabb rezgésszintet képvisel, míg a halál jelenti a nullpontot. A természetben is megtalálható, szilícium tartalmú, fehér színű hegyi kristályt több ezer éve ismerik és használják gyógyításra.

Idős korunkra, mire túljutunk az anyagi világ gyötrődésein, belátjuk, hogy sokkal többünk van, mint amire szükségünk lenne. Számot vetünk életünkkel, elérkezünk a bölcsességhez, szellemiségünk kiteljesedik, és hajunk fehér színe is jelzi, hogy mi már képesek vagyunk a legtisztább, legmagasabb szintű energiákkal rezonálni.

Hegedűs Eta
Színterápiás tanfolyamra jelentkezés:
Tel.: 06 (20) 929-2666

 
     
 
Nyomtatóbarát verzió Ismerősnek ajánlom Kedvencek közé
Lapszemlére feliratkozás Hasznos linkek Orvost Keresek
Vissza Fel Kezdőlap Rólunk